Bio

Mgr. Peter Šagát, PhD. / Peter Susan Sagat / PXS
Konzultant, lektor, performer a univerzitný pedagóg z oblasti marketingových a art komunikácii. Okrem primárneho profesného zamerania na oblasť komunikácie v módnom priemysle a umení je mu vlastný komplexný holistický záber oblastí. Špecializuje sa aj na oblasť transmediálnej komunikácie a kultúrnych štúdií ako aj na širokú problematiku sociálneho marketingu a sociálnej komunikácie ako takej ako aj na oblasť tzv. udržateľného rozvoja. Zaujímavé je aj jeho dlhoročné venovanie sa problematike gendrových štúdii a queer kultúre najmä z hľadiska artovej komunikácie.
V rámci primárnych marketingovo-komunikačných aktivít v módnom priemysle sa užšie zameriava na "agendu setting" (vytváranie tém médiami vo verejnom priestore) aktuálnych spoločenských fenoménov uskutočnovanú práve prostredníctvom prvkov, nástrojov a techník súvisiacich s oblasťou módy ako široko prijímaného a sugestívneho média. Kľúčové je jeho kurátorstvo aktuálnych projektov globálnej artovej sféry.
Je mu vlastný prístup resp. kombinácia nekonvenčnej formy so zmysluplnným obsahom.


2017 - súčasnoť

NEW ALIENS AGENCY - zakladateľ, lektor,performer,konzultant a trend-forecaster

forecasting and nonmodeling eyesight agency / signalling, trendwatching, forecasting, scenarios - trendsettingová a nonmodelingová agentúra založená v Prahe s globálnym zameraním a špecifickým focusom na CEE Europe. Lektorská,konzultačná a performačná činnosť (lecturing, setting performances, casting agency and experimental platforms, trendkits and visions)

HYPE events - performatívne prednášky - na mesačnej báze venované denno-denným pohybom,informáciam a správam globálnej postcontemporary scéne súčasnosti prirezovo naprieč takmer všetkými odvetviami priemyslu

2019 - súčasnosť

Ateliér Nová Média 2 AVU, Praha

externá spolupráca, semináre o identite a špecializované prednášky

2019 - súčasnosť

Atelier Oděvní a textilní design FUD UJEP, Ústí nad Labem

externá spolupráca, špecializované prednášky

2018 - súčasnosť

Performance Art Studio at the Academy of Fine Arts in Krakow

externá spolupráca

2015 - súčasnosť

Ateliér tělového designu FaVU VUT, Brno, Česká republika

externé prednášky o tele, telesnosti a nových techológiách v interkacii s telom a našou integritou

2013 - súčasnosť

Fashion x Art komunikácia (fashion x art communication), transmediálna komunikácia, udržateľný rozvoj a queer štúdiá
lektor, konzultant, performer
lektorstvo, poradenstvo, supervízia a produkcia eventov (semináre, prednášky, workshopy, módne prehliadky a cross-žánrové podujatia), + poradenstvo v oblastiach: fashion marketinga PR, art communications spec. vizuálna a transmediálna komunikácia, sociálny marketing a spoločensky zodpovedná komunikácia, témy udržateľného rozvoja, queer communications 


2015/2016/2017/2018/2019 Projekty

Identity Burnt

Tretí zo série seminárov IDENTITY pre Ateliér Nových Médii 2 Akadémie Výtvarných Umení v Prahe. Popis:

PXS x setting v podání Mateje Hájka a Kataríny Kadijevic. Jejich prezentace nese název Identity Burnt

Therapy is Light, 

*Lost Augen in the hindsight* the more I see the more I touch

and couldnt forget

the sea

how does it look like

like

you

IDENTITY LOST
Druhý zo série seminárov IDENTITY pre Ateliér Nových Médii 2 Akadémie Výtvarných Umení v Prahe. Popis:

Poststructural meta-body

self in postcontemporary times

in lost times

self in culture

ocean of me

die-hard experimental sonic speech tripple

 ( PXS x clit (gertie adelaido & fuytayxxl) ) 

setting the elements of being how is supposed to live who is supposed to live to love to fuck 

to transcend

to become

and get lost

on a way through blackness

blessing by chaos guessing something knowing anything

only one tiny talisman clutching in my hand

only one tiny fist makes me alive

after sadness, after consciousness, after crush

day by hand

made by kiss

to forget

IDENTITY CRISES

Prvý zo série seminárov IDENTITY pre Ateliér Nových Médii 2 Akadémie Výtvarných Umení v Prahe. Popis prvého:

META WTF

RAGE CONFUSION AND IMAGES

SOUND BY GERTIE ADELAIDO SET BY PXS

(Anything in Crises, Pictures in Cages, Imaginations in Lecture-Rooms, Works in Studios, Pieces in Galleries, Escaping, Unappropriated, Multitasked, Mixed-up, feelings, Fucked-up, situations, life,-itself-,simple things, boundaries, not-touches-non-punk, stupid, love, loveliest, the more you ask the less you get.. ) Ask for poetry, ask for cocaine, ask for someone

Prenatal - performance

Performance PRENATAL odkazuje na prenatálny vývoj, zachytáva telo človeka v tele človeka, lono, vlhké výživné a životodárne prostredie tekutín úžasného namiešaného mixu, tých najzásadnejších konštancií. Divák je postavený do role lekára pri ultrazvukovom vyšetrení plodu dieťaťa, v bruchu matky. Cíti vlnenie, frekvencie, odrážajúci sa pohyb, tuší a dúfa tak, ako len môže tušiť a dúfať matka že dieťa príde na svet. Dôverovať mu tak ako ono dôveruje jej. Preto sú nesmierne dôležité tieto zdanlivo nejasné štádia, táto liminalita a sublímnosť, podprahovosť stavu vecí, ktoré nie sú celkom jasné, len sa javia a my im veríme. Vývoj, ktorý nás poznačil, ktorý nás stále poznačuje. Stav, ktorý vytvoril našu kolísku, naše bazálne jadro. Podujatie bolo súčasťou DAAVS '19 // Festival.

We Are All Beautiful Freaks: TOTAL Exposure

Performatívna prednáška v spolupráci s dj Testosterina. o pestrosti a inakosti prezentácie a sebaprezentácie performerov, umelcov, identít-individualít,ako aj celých kolektívov ktoré rulujú a influencujú súčasný svet a celú súčasnú komunikáciu a prinášajú žiaru a inšpiráciu pre všetkých ktorí sa boja alebo z nejakých dôvodov nemôžu prejaviť ako by chceli. Talk postavený hlavne na vizuálnych ukážkach prepájaní indíciami, taggmi, kontextom a interlinkami medzitým ako aj manifestáciami súčasných názorov vyjadrených skrze demonštráciu*inej-novej-šialenej-každej-každodennej krásy*** Oficiálna súčasť sprievodného programu Prague Pride 2019.


R-RATED

Jakub Ra - fotograf, art director a student magisterského ročníku FAMU v ateliéru Fotografie a nových médií pod vedením Hynka Alta, se po delší pauze vrací zpátky do svých kořenů vizuálního umění - do fotografie jako takové. Jeho životním tématem je tělo a vše kolem něj. Pro výstavu R-RATED proto vytvořil nové série fotografií, které budou komunikovat v dialogu s projekcí textů, které připravil kurátor Peter Susan Sagat (PXS).

Práce obou, jak Jakuba tak PXS, vycházejí z performativního charakteru, ze zážitků, prožitků, transcendentálních stavů, budoucích vizí, redefinic, anarchie a sexu. Mnoha lidmi jsou vnímány jako přes čáru nebo za hranicí. A to přesně oba prožívají. Je zde přítomna neustálá nutkavost bourat status quo, myšlenkové bubliny i společenské tabu a oscilovat mezi konformitou a chaosem.

Praha,CZ  September 2019

ARTSTUNT2

Performatívny art-lecture techno set v spolupráci dj Testosterina venovaný všetkému čo sa udialo v artovom svete v roku 2k19. Extrémne kurátorstvo viac ako desaťtisíc obrazov a slideov**

massive art communications tracking stunning in postcontemporary times which dont exist,cause only you exist! everything what happens in art nowadays WTF IS ART NOWADAYS? ARE YOU FUCKING ARTSY!?

Praha,CZ, Academy of Fine Arts, June 2019

SUSTAINABLE FASHION: STATE OF THE WORLD IN 2k19

Performatívna komplexná prednáška o udržateľnom stave sveta a planéty zahrňujúca širokú škálu oblastí a disciplín pre širokú verejnosť.

Praha,CZ, Kavárna co hledá jméno, April 2019

NEW SUBS

Performatívna prednáška o súčasných subkultúrach: NEW UNDERGROUND POLITICS > DISLOCATION > GENDERQUEERNESS > POST-IRONY > TRANSEXISTENTIALISM >AFTERNESS > Pohľad na súčasnú subkultúru: rozbitú na milión kúskov, chaotickú, zmätenú, úzkostlivú, hororovú, politickú, magickú a panickú. Kolaborácia s Gertie Adelaido ako súčasť akcie Dotek 2019.

Olomouc, Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci, Apríl 2019

SHARE MORE

Performatívny talk o intimite, komunite, intuícii,zraniteľnosti a orientácii v chaose* v rámci akcie Mezi Dvěma Světy

Praha, INI Gallery, Marec 2019

Panic performance 

Zvuková a obrazová koláž so silným odkazom agendu setting začínajúceho roku 2019. ako intro experimentálnej párty Alien Prayer II.  Kolaborácia s MAR a Gertie Adelaido

klub Swim, Praha, Február 2019

MARXSJU

Experimentálna zvuková session. Kombinácia modular synths a zreverbovaného intenzívneho hlasového prejavu. Performatívne hudobné vystupénie v rámci projektu Queer Noises

Brno, December 2018

HYPE

HYPE je mesačne aktualizovaný formát denno-denných informácií a kurátorovaných správ a podnetov, ktoré definujú súčasnú dobu vo všetkých komunikačných odvetviach a formách komunikácie. Od módu,zábavu,hudbu cez všetky vrtsvy kreatívneho priemyslu až po nové technológie, výskum vývoj a ostatné odvetvia priemyslu. Pravidelný aktualizovaný prehľad v jednom bloku. Uskutočňovaný na mesačnej báze zakaždým v Prahe-Czech Fashion Council a Bratislave - Flace.

Fucking X Hearts

performatívna prednáška o súčasnom bytí, o tom ako fungovať a byť pritom slobodný, ako byť individuálny a autonómny v preojení na komunitu, ako byť nezávislý, mať názor a charakter a vôbec ako byť čo najviac slobodnou entitou v súčasnom chaose...

klub FAMU, Prague, August 2018

Alien Female Body Raw Meat

experimental speech performative flow na tému alienácia ženského tela z\ hľadiska súčasných postcontemporary perspektív(postporn / new avatar bodies / human tech fairytales / new mutants feat. predators). 

-Art/fashion communications. V rámci Festivalu Nahých Forem 4.ročník. Praha, August 2018

Tension Relay

Posthuman tension, Invasion of Love, identity research, reclaiming emotions, reinvention of love, Army of people, we are all heroes, our feelings are political...
Darina Alster ve spolupráci s PXS, Jakub Ra a Army of people, Ida Elastic, technická podpora Andrej Boleslavský.
Vnitřní invaze lásky se navenek manifestuje skrze akci. Zde není žádné místo pro strach. Vytváříme naše příští tělo ze současných emocí. Naší potravou je láska. 
Performance je společnou modlitbou za civilizaci. Síla Chaosu obnovující život. Součástí bude živý set Idy Elastic i totálně vyčerpávající performativní prezentace od PXS. Army of people budou pomocí pohybu, rituálu, slov a různých předmětů zhmotňovat minulé, budoucí i přítomné identity.
Pro Darinu Alster je základem obrazec opakovaně procházený jako pomalá modlitba za zachování živého jádra, které má schopnost sebeobnovy i po jakékoliv krizi či katastrofě. Performeři i návštěvníci galerie budou součástí tohoto obrazce. Mohou také obcházet po jeho obvodu na způsob labyrintu.
Proti rozpadu světa stavíme Magii. Magie je každodennost. Je třeba nedat šanci strachu. Važme si života a prožívejme lásku. Strach plodí nenávist. Láska propojuje. 
My lidé jsme od podstaty také spirituální bytosti. Vstup duše do těla je přechodem z 5D do 3D prostoru. Čas je nástrojem těla. Gender nás omezuje. S napětím ve společnosti se vyrovnáváme pomocí umění. Láska na hranici bolesti rozšiřuje naši duši do celého světa. Prostor se nyní stává svatyní i darkroomem.

Pragovka,Praha

 

We Are All Beautiful Freaks

Performatívna prednáška v spolupráci s dj KTVA. o pestrosti a inakosti prezentácie a sebaprezentácie performerov, umelcov, identít-individualít,ako aj celých kolektívov ktoré rulujú a influencujú súčasný svet a celú súčasnú komunikáciu a prinášajú žiaru a inšpiráciu pre všetkých ktorí sa boja alebo z nejakých dôvodov nemôžu prejaviť ako by chceli. Talk postavený hlavne na vizuálnych ukážkach ktoré budem prepájať indíciami, taggmi, kontextom a interlinkami medzitým ako aj manifestáciami súčasných názorov vyjadrených skrze demonštráciu*inej-novej-šialenej-každej krásy*** Oficiálna súčasť sprievodného programu Prague Pride Parade 2018 .

ZEITGEISTX

Aktualizovaný trendsettingový set podnetov a kľúčových bodov súčasného vývoja. Demonsštrácia,Predikcia a stanovovanie aktuálnych vývojových tendencií pre súčasnú dobu. Fashion Event Dotek, Zlín, Blok12, Apríl 2018

Justyna Gorowska: 69

Vytvorenie pôvodného konceptu a základnej osi performance pre rezdienciu poľskej uznávanej umelkyne Justyny Gorowskej v spolupráci s New Aliens Agency a SOTC. Akcentuje prepojenie identity, génov, previazanosti a spolupatričnosti jedincov a príordy, izolácie a intervecnie, integrity a infiltrácie, existencie človeka v priestore a vzťahoch navzájom. Justyna Górowska in cooperation with PSX, Izabela Koczanowska, New Aliens Agency (Albert Póda, Zeynab Gueye, Martina Biolková, Gertie Adelaido, Jaspit Spitzner, Natálie Pešková, Katarina Kadijevic) and SOTC (Sperm on the clothes). / Karlin Studios, Praha

SWOW: New Aliens x Digital Naive x FAMU

Performance aktuálnych identit vyjadrená telami v hmote, zvukovývi vibráciami a textovými manifestujúcimi odkazmi. Holešovická Šachta, Praha.

New Aliens Exposure 

Oficiální představení agentury a komunity New Aliens.
Performance New Aliens bude zaměřená na komunitu lidí, jako na redefinovanou strategii v současném umění. Protože agentura v sobě spojuje obě polohy, jak sdružení lidí a umělecké projekty, tak komerční modelingový projekt. Není novinkou, že korporátní estetika, branding a kolaborace umělec x módní značka je v současném umění poměrně dost zastoupena. 
Všechny kategorie se ocitly ve slepé uličce, věci se redefinují, stejně tak New Aliens redefinuje jak profesi modela v módním průmyslu, tak redefinuje přístup k vytváření performance. Znovuobjevuje sílu a potřebu práce s pathosem a realitou. Na nejjednodušších formách a lidských principech New Aliens staví celkovou vizuální identitu díla a vytváří tak silné zážitky mezi diváky a performery/ nonmodely.
Současně naše komunita lidí může být vnímána jako lidské tělo, které je tvořeno ohromným počtem buněk. Každá buňka - nonmodel/instrument - má svůj specifický kód, svůj neobyčejný vztah k realitě a vlastními pohyby, mimikou, chováním, vyjadřuje svoji nonkomformitu vůči systému a zároveň i sympatie, jelikož New Aliens musí být součásí systému, aby komunikovali.

Národní Galerie v Praze, Praha

Art Stunt

súčasné dekódovanie vnímanie a porozumenie artovej komunikácii a jej zmyslu v aktuálnom zeitgeiste

Famu,Praha

SOTC opening performance and screening

Performance a exhibition uskutočnená v New Yorku na pozvanie Czech Center New York. Predstavenie a manifestácia trans-fashion labelu SOTC(Sperm On The Clothes) a jeho projektu-vízie: Antidimension vyjadruje rozvolnenie rozviazanie a uvoľnenie existencie vzhľadu a pôsobenia jedinca-človeka-entity v chaose spoločnosti kódov pravidiel a systematickosti.

Czech Center New York, New York

No Answers!

fashion x art metattagging flow. Trendsettingový set kľúčových pojmov a bodov našej aktuálnej spoločnosti postavený na širokej škály podnetov z celého širokospoločenského spektra. Predikcia a nastolovanie neustále sa utvárajúcich sociálnych a enviromentálnych celospoločenských komplexných vývojových tendencií, ich mapovanie, približovanie a syntetizovanie.

Fashion Event Dotek, Brno

FAMU, Praha

Escape

První akce celodenní transmediální platformy Fashion Event Dotek 2017. V rámci sekce happenings. 'První a postapokalyptická performance vás vtáhne do příliš reálního a vždycky zásadního světa: vzájemné síly vztahů v jakýchkoliv časech v chaosu a šílenosti záření, které nás neustále proráží... Protože to, co se deje, se deje v nás...'

Tension X Vernisáž / Opening: Darina Alster, PXS / Tension X

feministicko-mysticko-postapokalyptická performance k novému roku a k novým celosvetovým politikám a prepojenosti. 

Galerie Ferdinanda Baumanna, Praha


EXIST16 Graduate Fashion show

Supervisor projektu, produkčný manažér
Supervízia a koordinácia absolventskej módnej prehliadky Ateliéru Dizajnu Oděvu Fakulty multimediálních komunikacií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Fashion Live! Prague

supervisor
Supervízia koncepcie eventu a oficiálneho programu Fashion LIVE! Prague 2016

EXIT15 Graduate Fashion show
Koordinátor projektu, produkčný manažér, art director
Produkcia a koordinácia absolventskej módnej prehliadky Ateliéru Dizajnu Oděvu Fakulty multimediálních komunikacií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Umelecká réžia nekonvenčného konceptu prehliadky situovanej v špecifických priestoroch Zlínskeho Domu Umění.

2013 / 2014 / 2015 / Projekty

Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative
porotca, speaker, moderátor, organizátor
Organizácia a managing fashion talkov počas oficiálneho programu Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative 2014, tvorba koncepcie celoročného pásma fashion talkov na mesačnej báze

Fashion + Communication
iniciátor a koordinátor projektu
Projekt zameraný na edukáciu a rozvoj oblasti fashion marketingu v podmienkach Slovenskej republiky. Konkrétne ide o cyklus odborných seminárov z oblasti fashion marketingu, PR praktík a celkovej komunikačnej agendy oblasti módneho priemyslu. Projekt je okrem začínajúcich módnych návrhárov určený primárne mladým ľuďom zaujímajúcich sa o módny priemysel (študenti, absolventi a ostatní), ktorí sa plánujú v budúcnosti na Slovensku tejto oblasti profesionálne venovať či ako PR konzultanti, brand-manažéri (sales/account/product), žurnalisti, kritici, editori, stylisti, či nákupcovia. Hlavným cieľom projektu je postupné tvorenie komunity profesionálov formou supervízie, lektorskej činnosti a vedením pravidelných workshopov/seminárov a prednášok zo začiatkom v januári 2014 (vrátane tímovej práce, brainstormingu, diskusií, prezentácii a celkovej komunikačnej podpory v oblasti módneho priemyslu na Slovensku tvoriacej sa v akademickom prostredí ako aj následných nadväzujúcich kampaní a pr stratégii).


2013 / Projekty
Creative Fashion Marketing
externý konzultant
- z oblasti teórie a praktík fashion marketingu
Projekt založený na spolupráci medzi študentami odevného dizajnu a marketingovej komunikácie

2013 / Projekty
343 Fashion show
Koordinátor projektu, produkčný manažér
Produkcia a koordinácia absolventskej módnej prehliadky Ateliéru odevnej tvorby Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (343 Fashion studio). Netradičný a eklektický koncept z dôvodu špecifických podmienok spojených s miestom podujatia (Hudobná sála Bratislavského hradu).

2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018
Ústav marketingových komunikací Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně / Česká republika
Ateliér dizajnu Odevu Univerzity Tomáše Bati v Zlíně / Česká Republika
lektor, konzultant špecialista, supervisor
prednášky a workshopy: Fashion marketing, Konceptuální design, Prezentace, Styling, Nové Tendence v Oděvním designu (rozšírené na celú kultúrnu komunikáciu a odvetvia)

2014
Akadémia Médií v Bratislave
lektor, konzultant špecialista
prednášky: Marketing, Komunikačné stratégie, Nové médiá a cross media marketing

2012 / 2013 - externe súčasnosť
Katedra marketingovej komunikácie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave
lektor, konzultant špecialista
prednášky: Fashion marketing, Sociálna agenda settings

2012 / 2013
Slovak fashion council
lektor
Prednášky a konzultácie z oblasti fashion marketingu a segmentu tzv. "Sustainable fashion"

2012 / 2013
AGENDA
kreatívny riaditeľ, koordinátor a kurátor
Vizuálne špecifický projekt a nezisková organizácia pod názvom AGENDA. Multi-tématický a multilinguálny projekt zameraný na sociálne a environmentálne povedomie a kritický úsudok mladých ľudí. Pravidelne mesačne venovaný partikulárnej téme ako: kvalita potravín (4-6/2012), environmentálne otázky (7-8/2012), starostlivosť o telo (9/2012), závislosť (9/2012), filozofia a spiritualita (10-12/2012), krása (1/2013), láska (2+7/2013), móda (3-4/2012), gender (5-6/2013) >podľa vyber mesiac (select a month) v archíve

2011
Beyond Berlin
konzultant, copywriter, event-marketing a PR asistent
Člen produkčnej agentúry Beyond Berlin založenej v Berlíne/Nemecku zameranej na podporu a rozvoj módneho priemyslu v kontexte s udržateľným rozvojom. Organizácia a produkcia veľtrhu etickej módy pod názvom GREENshowroom v spolupráci s parížskym projektom Ethical fashion show. Iniciačné práce na organizovaní konferencie o "udržateľnej móde" pod názvom Beyond Fashion Summit.
> beyondberlin.com/en
> green-showroom.net/
> beyondberlin.com/summit

2010
Centrum ďalšieho vzdelávania pri Univerzite Komenského v Bratislave
lektor
prednášky a workshopy z oblasti sociálneho marketingu

2007
Peek & Cloppenburg
visual merchandising and design manažér
Vedúci oddelenia vizuálneho merchandisingu a dizajnu multibrandovej spoločnosti pre slovenské domy. Manažment tímu, rozpočtovanie, vizualizácia a koncept predajní

2005
Relax Fantasy
supervisor, grafický dizajnér, marketingový asistent
Grafický dizajn, supervízia a marketingové poradenstvo

2004
AD-Style
ideamaker, supervisor, grafický dizajnér
vytvorenie korporátnej identity a komunikačných stratégii, supervízia look-bookov, styling a konceptuálne poradenstvo

VZDELANIE
vedný odbor: Masmediálne štúdia
špecializácia: Marketingová komunikácia
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
III.stupeň - Doktor filozofie (PhD.)
-zakladateľ Fashion marketingu ako akademickej disciplíny a výskumov ako aj v prieniku s oblasťou sociálneho marketingu a spoločesnky zodpovednej komunikácie v podmienkach slovenskej akademickej praxe
-výskumy a publikácie z oblastí sociálneho a fashion marketingu
dizertačná práca: Prosociálne aspekty marketingovej komunikácie módneho priemyslu

-počas štúdia ako aj dizertačného prednášanie umelecky orientovaných oblastí štúdia komunikácie

-diplomová práca zameraná na akčné umenie (prienik art a marketingovej komunikácie)

Publikácie:

Akademické:
ŠAGÁT, P. Apel na slovenského spotrebiteľa v oblasti módy a odevného priemyslu / Peter Šagát, 2011. In: Nové trendy v marketingu : Zvyšovanie konkurencieschopnosti Slovenska, regiónov a firiem: Nové trendy v marketingovej komunikácii, Smolenice. - Trnava : UCM, 2011. - ISBN 978-80-8105-335-1, S. 196-209.
ŠAGÁT, P. Nekonvenčná komunikácia spoločnosti Maison Martin Margiela / Peter Šagát, 2011.In: Megatrendy a médiá : Médiá a umenie, Smolenice. - Trnava : UCM, 2011. - ISBN 978-80-8105-250-7, S. 219-228.
ŠAGÁT, P. Prosociálna úloha nových médií v marketingovej komunikácii módneho priemyslu. Projekt "Political Fashion" / Peter Šagát, 2010. In: K problémom mediálnej komunikácie III : Interakcia masmediálnej a marketingovej komunikácie (doktorandi), Smolenice. - Trnava : UCM, 2010. - ISBN 978-80-8105-189-0, S. 267-278.
ŠAGÁT, P. Vizuálna substancia súčasnej hispánskej kultúry v marketingovej komunikácii vybraných módnych značiek / Peter Šagát, 2010. In: Zborník príspevkov z kolokvia „Multikulturalita a strata identity v umeleckých reprezentáciách hispanofónnych krajín”, Nitra: ÚLUK (2010) – v tlači.
ŠAGÁT, Peter. Dôsledky vizuálnej komunikácie fashion marketingu.Túžba po novom riešení / Peter ŠAGÁT, P. In: (KO)MÉDIA : sborník konferenčních příspěvků ze 4. ročníku mezinárodní konference, Zlín 21.-22.10.2009. - Zlín : UTB, 2010. - ISBN 978-80-7318-903-7
ŠAGÁT, P. - FANDELOVÁ, E. Tolerancia a intolerancia ako dôsledok fashion marketingu - Vnímanie odlišnosti iných / Peter Šagát, Eva Fandelová, 2010. In: Tolerancia a intolerancia v spoločnosti, Bratislava: Melius, 2010. - ISBN 978-80-970630-0-9, S. 81-85.
Príspevok v monografii:
ŠAGÁT, P. Význam gendrovej a pohlavnej diferenciácie vo fashion marketingu / Peter Šagát, 2010. In: Muž a žena v marketingové komunikaci (monografie) - Zlín: Nakladatelství Verbum , 2010. 1.vydání. 260 s. - ISBN 978-80-904273-4-1.
Poézia:
PALE SUSAN - TEXTY (2011) - experimentálny set básní a krátkych próz inšpirovaný oblasťami sexuality, smrti a rodových štúdii.

Články:

Aktuálna produkcia článkov pre B2B magazín Fashion Retail z portfólia press21 (český trh)

Telá obrazov súčasnosti, publikované na femag.cz

Postapokalypsa, postexistencia a postperspektíva, publikované na femag.cz

spolupráca pre queer zine ADD

Performances:

SUSTAINABLE FASHION: STATE OF THE WORLD IN 2k19

Performatívna komplexná prednáška o udržateľnom stave sveta a planéty zahrňujúca širokú škálu oblastí a disciplín pre širokú verejnosť.

Praha, Kavárna co hledá jméno, Apríl 2019

NEW SUBS

Performatívna prednáška o súčasných subkultúrach: NEW UNDERGROUND POLITICS > DISLOCATION > GENDERQUEERNESS > POST-IRONY > TRANSEXISTENTIALISM >AFTERNESS > Pohľad na súčasnú subkultúru: rozbitú na milión kúskov, chaotickú, zmätenú, úzkostlivú, hororovú, politickú, magickú a panickú. Kolaborácia s Gertie Adelaido ako súčasť akcie Dotek 2019.

Olomouc, Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci, Apríl 2019

SHARE MORE

Performatívny talk o intimite, komunite, intuícii,zraniteľnosti a orientácii v chaose* v rámci akcie Mezi Dvěma Světy

Praha, INI Gallery, Marec 2019

Panic performance 

Zvuková a obrazová koláž so silným odkazom agendu setting začínajúceho roku 2019. ako intro experimentálnej párty Alien Prayer II.  Kolaborácia s MAR a Gertie Adelaido

klub Swim, Praha, Február 2019

MARXSJU

Experimentálna zvuková session. Kombinácia modular synths a zreverbovaného intenzívneho hlasového prejavu. Performatívne hudobné vystupénie v rámci projektu Queer Noises

Brno, December 2018

HYPE

HYPE je mesačne aktualizovaný formát denno-denných informácií a kurátorovaných správ a podnetov, ktoré definujú súčasnú dobu vo všetkých komunikačných odvetviach a formách komunikácie. Od módu,zábavu,hudbu cez všetky vrtsvy kreatívneho priemyslu až po nové technológie, výskum vývoj a ostatné odvetvia priemyslu. Pravidelný aktualizovaný prehľad v jednom bloku. Uskutočňovaný na mesačnej báze zakaždým v Prahe-Czech Fashion Council a Bratislave - Flace.

Fucking X Hearts

performatívna prednáška o súčasnom bytí, o tom ako fungovať a byť pritom slobodný, ako byť individuálny a autonómny v preojení na komunitu, ako byť nezávislý, mať názor a charakter a vôbec ako byť čo najviac slobodnou entitou v súčasnom chaose...

klub FAMU, Prague, August 2018

Alien Female Body Raw Meat

experimental speech performative flow na tému alienácia ženského tela z\ hľadiska súčasných postcontemporary perspektív(postporn / new avatar bodies / human tech fairytales / new mutants feat. predators). 

-Art/fashion communications. V rámci Festivalu Nahých Forem 4.ročník. Praha, August 2018

Tension Relay

Posthuman tension, Invasion of Love, identity research, reclaiming emotions, reinvention of love, Army of people, we are all heroes, our feelings are political...
Darina Alster ve spolupráci s PXS, Jakub Ra a Army of people, Ida Elastic, technická podpora Andrej Boleslavský.
Vnitřní invaze lásky se navenek manifestuje skrze akci. Zde není žádné místo pro strach. Vytváříme naše příští tělo ze současných emocí. Naší potravou je láska. 
Performance je společnou modlitbou za civilizaci. Síla Chaosu obnovující život. Součástí bude živý set Idy Elastic i totálně vyčerpávající performativní prezentace od PXS. Army of people budou pomocí pohybu, rituálu, slov a různých předmětů zhmotňovat minulé, budoucí i přítomné identity.
Pro Darinu Alster je základem obrazec opakovaně procházený jako pomalá modlitba za zachování živého jádra, které má schopnost sebeobnovy i po jakékoliv krizi či katastrofě. Performeři i návštěvníci galerie budou součástí tohoto obrazce. Mohou také obcházet po jeho obvodu na způsob labyrintu.
Proti rozpadu světa stavíme Magii. Magie je každodennost. Je třeba nedat šanci strachu. Važme si života a prožívejme lásku. Strach plodí nenávist. Láska propojuje. 
My lidé jsme od podstaty také spirituální bytosti. Vstup duše do těla je přechodem z 5D do 3D prostoru. Čas je nástrojem těla. Gender nás omezuje. S napětím ve společnosti se vyrovnáváme pomocí umění. Láska na hranici bolesti rozšiřuje naši duši do celého světa. Prostor se nyní stává svatyní i darkroomem.

Pragovka,Praha

69 ACID LOADED

experimentálny psychedelicko-sexuálny performačný set / psychedelic sound: Ida Elastic / performers: aliens nakedness / a lot of smoke / unbreathable air / moisturizing
arousing 69 senses acid loaded 

korpus.,Prague

We Are All Beautiful Freaks

Performatívna prednáška v spolupráci s dj KTVA. o pestrosti a inakosti prezentácie a sebaprezentácie performerov, umelcov, identít-individualít,ako aj celých kolektívov ktoré rulujú a influencujú súčasný svet a celú súčasnú komunikáciu a prinášajú žiaru a inšpiráciu pre všetkých ktorí sa boja alebo z nejakých dôvodov nemôžu prejaviť ako by chceli. Talk postavený hlavne na vizuálnych ukážkach ktoré budem prepájať indíciami, taggmi, kontextom a interlinkami medzitým ako aj manifestáciami súčasných názorov vyjadrených skrze demonštráciu*inej-novej-šialenej-každej krásy*** Oficiálna súčasť sprievodného programu Prague Pride Parade 2018 .

korpus. Praha

Justyna Gorowska: 69

Vytvorenie pôvodného konceptu a základnej osi performance pre rezdienciu poľskej uznávanej umelkyne Justyny Gorowskej v spolupráci s New Aliens Agency a SOTC. Akcentuje prepojenie identity, génov, previazanosti a spolupatričnosti jedincov a príordy, izolácie a intervecnie, integrity a infiltrácie, existencie človeka v priestore a vzťahoch navzájom. Justyna Górowska in cooperation with PSX, Izabela Koczanowska, New Aliens Agency (Albert Póda, Zeynab Gueye, Martina Biolková, Gertie Adelaido, Jaspit Spitzner, Natálie Pešková, Katarina Kadijevic) and SOTC (Sperm on the clothes).

Pôvodný text k performance:WELCOME TO THE WORLD OF 69.

HUMAN MESH, FOLDING ORGANISMS, INCORPORATED FLESH.
BIO HACK THE SPACE WITH YOUR BODIES. MAKE IT FLUID. MAKE IT WET AND STICK. WE SEE WITH OUR MOUTHS. WE CREATE WITH OUR MOUTHS. JOIN US WITH POLITICAL BIOMOLECULAR SPIT!
PERPETRATE, PERMUTATE, PERFORATE. INVADE.
REMOVE YOUR BIOCODES OUT OF POLITICAL CONTROL. EMBRACE THE SOCIALLY PERCEPTIBLE LANDSCAPE OF LIVING LIQUIDS.
DIY DNA EXTRACTION, DNA HARDRIVE, DNA DATA STORAGE. TAKE A DNA SHOT. GET TASTY LIKE A NAKED GENETICALLY SLUT.
WE ARE MOLECULES AND COUNTRY WITHOUT BORDERS. MULTI-GENDER-HUMAN DUST. FLESHY DUST, GLOWING DUST.
THE AGE OF ENTANGLEMENT. THE AGE OF MUTATION. THE AGE OF 69.

SWOW: New Aliens x Digital Naive x FAMU

Performance aktuálnych identit vyjadrená telami v hmote, zvukovývi vibráciami a textovými manifestujúcimi odkazmi. Holešovická Šachta, Praha.

New Aliens Exposure 

Oficiální představení agentury a komunity New Aliens.
Performance New Aliens bude zaměřená na komunitu lidí, jako na redefinovanou strategii v současném umění. Protože agentura v sobě spojuje obě polohy, jak sdružení lidí a umělecké projekty, tak komerční modelingový projekt. Není novinkou, že korporátní estetika, branding a kolaborace umělec x módní značka je v současném umění poměrně dost zastoupena. 
Všechny kategorie se ocitly ve slepé uličce, věci se redefinují, stejně tak New Aliens redefinuje jak profesi modela v módním průmyslu, tak redefinuje přístup k vytváření performance. Znovuobjevuje sílu a potřebu práce s pathosem a realitou. Na nejjednodušších formách a lidských principech New Aliens staví celkovou vizuální identitu díla a vytváří tak silné zážitky mezi diváky a performery/ nonmodely.
Současně naše komunita lidí může být vnímána jako lidské tělo, které je tvořeno ohromným počtem buněk. Každá buňka - nonmodel/instrument - má svůj specifický kód, svůj neobyčejný vztah k realitě a vlastními pohyby, mimikou, chováním, vyjadřuje svoji nonkomformitu vůči systému a zároveň i sympatie, jelikož New Aliens musí být součásí systému, aby komunikovali.

Národní Galerie v Praze, Praha

Art Stunt

súčasné dekódovanie vnímanie a porozumenie artovej komunikácii a jej zmyslu v aktuálnom zeitgeiste

Famu,Praha

SOTC opening performance and screening

Performance a exhibition uskutočnená v New Yorku na pozvanie Czech Center New York. Predstavenie a manifestácia trans-fashion labelu SOTC(Sperm On The Clothes) a jeho projektu-vízie: Antidimension vyjadruje rozvolnenie rozviazanie a uvoľnenie existencie vzhľadu a pôsobenia jedinca-človeka-entity v chaose spoločnosti kódov pravidiel a systematickosti.

Czech Center New York, New York

No Answers!

fashion x art metattagging flow. Trendsettingový set kľúčových pojmov a bodov našej aktuálnej spoločnosti postavený na širokej škály podnetov z celého širokospoločenského spektra. Predikcia a nastolovanie neustále sa utvárajúcich sociálnych a enviromentálnych celospoločenských komplexných vývojových tendencií, ich mapovanie, približovanie a syntetizovanie.

Fashion Event Dotek, Brno

FAMU, Praha

Escape

První akce celodenní transmediální platformy Fashion Event Dotek 2017. V rámci sekce happenings. 'První a postapokalyptická performance vás vtáhne do příliš reálního a vždycky zásadního světa: vzájemné síly vztahů v jakýchkoliv časech v chaosu a šílenosti záření, které nás neustále proráží... Protože to, co se deje, se deje v nás...'

Tension X Vernisáž / Opening: Darina Alster, PXS / Tension X

feministicko-mysticko-postapokalyptická performance k novému roku a k novým celosvetovým politikám a prepojenosti. 

Galerie Ferdinanda Baumanna, Praha


Red Haul Sickness / Korpus. Opening: Red Haul Sickness / Inside stories

Telesno-mystická temná a červená psychedelická performance: 'Ponoříte se do příběhů vnitřních nor, niterných cel, zadýchaných těl, nosohltanu, spolknutých slin, stisku a vdechu, vzájemného pozorování... a všech těch zdrženlivých nocí.'

Korpus, opening at Žižkov, Praha

 

You don't have a life, You are a life

experimentálna subverzívna tanečná fashion performance nadväzujúca na jedoduchú statickú inštaláciu (exhibition) selekcie nekonvčných progresívnych začínajúcich českých a slovenských módnych labelov vychádzajúca z presahu tančného štýlu vogue v kolaborácii s performermi MONINOU, Dmitriiom, Sandy a Jakubom Ra Svobodou.
Pop-Up Gallery Czech Fashion Council, Designbanka, Praha

Tension

performatívna spolupráca s Darinou Alster na jej autorskej výstave Tension v Opave
taggingset aktuálnych odkazov a vyjadrení prezentujúci súčasného ducha doby a demonštrujúc tak patričnou vizualizáciou súčasný stav komunikácie obrazu a textu

Sex Visions

experimentálny taggingset freneticky projektujúci súčasný stav tela, jazyka, slova a ich vzájomnej demonštrácie ako súčasť techno-idného setu
Queer Noises Prague, 7 výročie, klub FAMU, Praha

BOT BAY

experimentálno-performatívna prednáška o robotických, computerizovaných, automatizovaných, kybernetických telách, ako aj telách určených rôznymi formami postihnutia, ktorú tak pôsobia nenormatívne, Ateliér Tělového Designu, FaVU, Brno, CZ

We Are No Longer In The Age Of Post

fashion performance vyjadrujúca postoj k akutálnemu stavu módneho priemyslu na začiatku roka 2016 v spolupráci s celou škálou mladých osobností z oblasti fashion defignu a produkcie
Galéria Czech Fashion Councilu, Designbanka, Praha

Post-perspective human body in postapocalyptic era

performatívno-konceptuálny experiment
predstavenie a analýza súčasneho stavu zobrazovania ľudského tela,módy a vizálnej prezentácie v aktuálnom diskurze vizuálnej kultúry

FNAF, Perla, Vrané nad Vltavou

Kurátorská činnosť:

Jakub Ra exhibitions and projects, cooperation on R-RATED exhibition

2017-Súčasnosť NEW ALIENS AGENCY

2010-2013 AGENDA (nezisková organizácia)

Schopnosti a záujmy:
nekonvenčné a sociálne zodpovedné kampane a inšpirácie (monitoring, editorská a kurátorská činnosť), maľba, poézia, písanie, spiritualita a religionistika, queer/rodové štúdia a feminizmus, nezávislá hudobná a filmová scéna, módna fotografia, experimentálna choreografia, performancie, konceptuálne umenie, kurátorstvo